Leírás
A készülék működési hullámhossza a speciális 253,7 nm tehát:
tökéletesen ideális a hatékony fertőtlenítési folyamathoz Fertőtlenítés, szagtalanítás, formaldehid semlegesítés az UV-C fény erejével
+
időt spórolhatsz, hiszen nincs ózongáz termelés,
így a kezelést követően nem kell várni az ózon lebomlására, illetve a szellőztetés sem szükséges
► 1000W teljesítményével már 300 m2 helyiség kezelésére is alkalmas.
► 8 db fénycső
► Késleltetett indítás a fokozott biztonság érdekében:
A kezelési idő beállítása után, 15 másodperce van elhagyni a helyiséget.
► Működési idő: maximum 60 perc
A kezelési idő alatt a készülék azokat a látható felületeket kezeli, amelyeket a fény elér, tehát nem árnyékol be más tárgy, bútor.
Mekkora a legnagyobb helyiség (szoba, iroda…), amelyben alkalmazni fogod az UV-C fény erejét?
Válaszd ki a készüléket és a kezelés időtartamát:
Az orvosi rendelőben két beteg között pár perc telik el? Két tárgyalóban egymást követik a megbeszélések?
Ilyen és hasonló esetekre nyújthat számodra is megoldást az UV-C technológia.
Az UV-C gyors és drasztikus fertőtlenítő hatásfoka
Az UV-C tartomány az egyik legerősebb sterilizáló, fertőtlenítő, baktériumölő fény. A germicid, azaz baktériumölő kifejezés arra utal, hogy a kórokozók DNS-ében található szomszédos timinmolekulákat dimerizálja, amitől a DNS lemásolhatatlanná válik. Jóllehet ez önmagában nem öli meg őket, de kellő számú DNS-sérüléstől szaporodásképtelenné válnak. Vagyis a megfelelő használat és védelem mellett egy rendkívül hatékony eszközt tudhatunk magunkénak a vírusok, baktériumok, ellen.
Az UV fény elemi része
Az ibolyántúli, ultraibolya vagy ultraviola sugárzás (röviden UV-sugárzás) a látható fénynél (400-780 nm) kisebb, de a röntgensugárzásnál (0,01–100 nm) nagyobb hullámhosszúságú; a 180–400 nanométeres tartományba eső elektromágneses sugárzás. A szó eredete, hogy a legkisebb hullámhosszúságú, de még látható fény színe az ibolya (latinul: viola). Az UV fényről bővebben >>
Megkülönböztetjük:
UV-A (315-400 nm), UV-B (280-315 nm), UV-C (200-280 nm), UV-vákuum (100-200 nm)
UV-C fény: az úgynevezett kis hullámhosszú vagy germicid sugárzás, ami
200 és 280 nm közti tartományban található.
250 nm felett: nincs ózongáz termelés!
Az UV-C lámpák esetén amelyek 250 nm hullámhossz alatt működnek ózongázt is bocsátanak ki, a körülöttük levő levegő kémiai szétbontásával. Így azok használata után szükséges a kezelt helyiséget szellőztetni is minimum fél órát. A 250 nm hullámhosz feletti készülékek pedig nem termelnek vagy okoznak ózon gázt.
A különleges 253,7 nm-es hullámhossz
Antibakteriális, Virucid, Fungicid hatás
A nagy energiájú UV-C sugárzás fotokémiai reakciót vált ki. A 253,7 nm-es hullámhosszt elnyeli a sejt-nukleinsav és a sugárzás dózisától függően baktériumok továbbá gombák elpusztításához ill. károsításához vezet. Az UV-C sugárzás ezáltal mikroorganizmusok (mint, például baktériumok/vírusok, élesztő-, és penészgomba) célzott károsítására vagy pusztítására alkalmazható. Vírus- és baktériumölő hatásával szemben szénalapú organizmusoknál rezisztencia nem képes kialakulni, így hatását vélhetően minden életforma felé kifejti, amit mai ismereteinkkel élőlénynek tekintünk.